Ahojte slečny modelky, vizážistky, asistenti....

        Premýšľam ako začať, aby ste pochopili čo chcem a ako fungujem. Skúsim to aspoň v základe spísať aspoň jednoducho sem. 


        Vo fotke sa realizujem už zopár rokov, prešiel som si rôznymi etapami, nielen technickými, ale aj emocionálnymi - ktoré vplývajú na moju tvorbu, ktorá je veľmi rozsiahla. Aj menu na stránke je nazvané podla toho čo chcem a cítim z fotiek, zo spôsobu realizácie ... Beauty a portrét - je asi jasné, že čo tam nájdete, prechádzka s Fallenom je ale tiež portrétovanie, ale tento typ fotenia prebieha inak, inak sa upravuje, rieši...  V elementoch sa napríklad venujem použitiu vody, múky, ohňa, času, svetla pri mojich foteniach ... takže vlastne:

           Fungujem na základe pocitov, tie musia byť skvelé, musíme si sadnúť, musí prebehnúť určitá chémia, musím v mysli vidieť, že s vami dokážem urobiť tie skvelé fotky. 
           Som veľmi kreatívny, preto sa nebojte nových výziev, nových spôsobov fungovania.

            Za túto chvíľku čo hľadám modelky v Prahe..., realita je taká, že sa mi ozývajú začiatočníčky, ktoré nemajú skoro nič nafotené, ale to by nebolo až také zlé, problém je, že si stanovujú tucet nezmyselných pravidiel, zákazov, nevedia poslať ani fotky outfitu... A TAKTO SA NEDÁ FUNGOVAŤ. Začiatočník fotograf to prežije a vezme vás, ja už nie. Ja musím vedieť do čoho idem, čo budeme fotiť, ako, aké budú podmienky atď...
          
Aké projekty chcem riešiť?
         


Projekt Kruh
             Ak to mám  vysvetliť úplne jednoducho, predstavte si, že to prenesiem do mesta. Praha je veľmi zaujímavá a krásna, viem, že toto bude niečo, čo obohatí tie stále sa opakujúce fotky z pražských uličiek a výhľadov. 

                   Viac info tu
_____
 Nude art v meste, ale na spôsob tohto obrázku

       Chcem sa pohrať s tmavou architektúrou, oddeliť telo, budovy, štruktúry... Pozeráte sa na Nitrianske divadlo a na môj ws.   Toto bude veru veľká prechádzka, hľadanie zaujímavého miesta, komponovanie, mrznutie ...

              Čo budem potrebovať?  
       - Hlavne to bude ochotná slečna čo sa nebojí vyzliecť
       - prejdeme veľa miest, budeme hľadať to najzaujímavejšie svetlo a kompozíciu
       - možno by bola vhodná asistencia, držať kabát, niekoho  kto pozná Prahu...
      
_____
Klasický pekný nude art v prírode 

          Je jeseň, prírodné motívy budú krásne, s krásnou nahou slečnou ešte krajšie. môžeme taktiež vymyslieť rôzne koncepty, ísť sa pozrieť na zaujímavé miesta okolo Prahy. 

          Tieto fotenia by som realizoval podobne ako projekt prechádzka s Fallenom, prečítajte si to :) 


_____
Beauty, ale mojim štýlom

          Tá fotka presne definuje... na stránke ale nájdete kopec iných fotení. Chcem kreatívnu vizážistku, nevšednosť, profesionálnu modelku a ateliér a svetlá, keďže som si ich sem nemohol vziať - ateliér sa bude musieť zajednať, alebo prizvať na fotenie fotografa s ateliérom.
           Na tento štýl fotenia potrebujem skutočné modelky, nie začiatočníčky, osoby bez skúseností, bez určitého typu tváre atď...
           Taktiež chcem aby to boli modelky aj vekom, staršie dámy nehľadám

           Postup dohadovania:
 - potrebujem od vás vaše portfólio
 - ak ho mám a súhlasím so spoluprácou, ide sa hľadať miestnosť - ateliér, modelky a koncept.
 - Nemám tu ateliér, ale to neznamená, že ho nejaký fotograf nezazdiela, alebo sa naňho môžme vykladať. Rovno mi môžete napísať, ze či viete vybavit ateliér, či už spoluprácou s iným fotografom alebo máte nejakého známeho niekde, či už sa budeme skladať, či nie, atď... taktiež ak nemáte takéto možnosti, napíšte mi to.
 - Zároveň je jednoduchšie ak vy prinesiete svoje overené modelky, mne sa ťažko zháňajú keďže ma tu nikto nepozná
 - napíšte / pošlite mi víziu toho čo chcete robiť + doplnky aké máte atď, celkovo spolu rozoberieme koncept
 - naplánujeme si dátum fotenia a nafotíme to

Napísal som to sem a takto, pretože mi píše tucet vizážistiek a ja strácam hodiny odpisovaním, z ktorého nemám žiadne fotenie a veci sa nikam nehýbu. Ak chcete komunikovať, navrhujem klasické volanie cez messenger, slovami vybavíme rýchlejšie všetko ako

_____
Prechádzka s Fallenom

           Všetko je v tomto projekte: Prechádzka s Fallenom
           Vyberám si na tento projekt osoby s výrazovými schopnosťami alebo nejakými špecifickými danosťami.
           Ide doslova o prechádzku, kde kecáme, beháme po nejakých miestach a fotíme to, čo sa nám zdá fajn. Plánovanie tu nehrá úlohu
_____
Nahrávať backstage, pomáhať si navzájom
        Som ešte stará škola, nie som sebec. Okolo seba mám vždy veľa ľudí, každý s niečím pomôže a môže sa spolupodielať na projektoch a foteniach. 

        Možno ste si všimli na stránke niečo o videách, fotenia sa nahrávajú, takto majú možnosť byť na fotení aj ďalšie desiatky ľudí, zároveň to bude ďalšia skvelá spomienka. Takže jeden asistent by dostal do ruky stabilizátor a mohol by nahrávať video... všetko je na dohode medzi všetkými. 
Poďme sa teda dohodnúť na ďalšom skvelom fotení :)
                                         Mio Fallen
______________________________________________
Čo sa stihlo nafotiť v Prahe...
V krásnej jeseni sa pokračuje...
Moja najväčšia pridaná hodnota je to, že veľmi veľa viem a nebojím sa posúvať ďalej, prešiel som si extrémne veľa foteniami... preto viaceré slovenské holky hovoria, že idú na školenie ku mne, nie na fotenie.

"Když jsem.fotila s českýma ,,profikama" tak to spíš byli arogantní hovada.Libilo se mi jak si mi přesně vysvetloval co a jak mám dělat,jaký pozy nejsou dobrý atd
"

You may also like

Back to Top