Beauty a portrét sú celkom jasne definované, viete čo treba nafotiť, viete čo treba odovzdať. Pri prvých troch foteniach je to ešte výzva, po 13stich je to už viac-menej rutina, po 33. fotení je to nuda. Čo tak vymyslieť projekt ktorý je prekvapko pre modelku, ale aj pre mňa? Čo tak, keby sa zo všetkého stanú premenné??? Nič nieje jasné, nič nieje definované... 
             Dohodnúť sa tak, že pojdeme na prechádzku a niečo nafotíme, co? Neviem, netuším, zistím to keď ťa stretnem, ako na mňa budeš pôsobiť, aké bude počasie, čo bude okolo ... prichádzam na fotenie s tym, že neviem nič. Divoká predstava, že... a výsledok? Najlepší projekt aký som založil! 
             V tomto rozpoložení vznikajú úžasné nápady, prostredie, počasie, dokresľujú to, o čom sa bavím s modelkou. Je to vlastne psychologické rande, polka je o rozprávaní, polka o fotení a všetko riadia pocity, rýhlosť, intenzitu fotenia, štýl, všetko sa prispôsobuje a vyvýja za chodu, je v tom kopec premenných ... a tie ja mám rád. 
             Tento koncept je proste geniálny, vždy sa z neho sypú neskutočné fotky, zážitky a skúsenosti, ktoré nikde inde nenazbieram
Studio
Kopec práce je medzi 4-mi stenami. Toto je pokračovanie po portréte, pretože sa vlastne len presúvame do štúdia. Beauty by vlastne malo byť tu, ale už mi nesedí to, že v portréte riešim veľmi psychológiu  a v studiu sa už veľmi hrám s rôznymi pokusmi  a testovaním všetkého od svetla, techník, po úplné blbiny ktoré neviem ani pomenovať, ale je pri tom sranda. 
           A čo mám radšej? Sám neviem, niekedy v lete za krásneho počasia mám chuť sa zavrieť do štúdia a tvoriť, taktiež v zime mám chuť vybehnúť von do toho hnusného počasia a svetla, kde nenafotím nič krásne. 
           Bez štúdia by ale nevzniklo veľmi veľa mojich nosných projektov, ktoré definujú časti mojej tvorby a môjho myslenia. Studio má svoju vyjadrovaciu silu a je nepostradatelné v mojej tvorbe! 
Beauty
Vlastne som v základe portrétový fotograf ... a to s veľmi priamočiarym štýlom. 
          Portrétovanie je u mňa zachytávanie sily daného človeka... to je to, čo na Vás vplýva z mojich fotiek. Ak moje fotky útočia na vaše city, gratulujem, ste osobnosti, ktoré majú dostatok empatie a ktovie čo ešte k tomu... Takže ..., základ je sila, niekto tomu hovorí duša, aura, osobnosť, voľnosť...  To ma na portrétoch baví, dívať sa krz a vedieť vás korigovať, meniť vyžarovanie, zachytávať moment keď..., Vy čo chápete, ďakujem, pre ostatných: 
           Čo sa týka portrétu a hlavne Beauty, fotil som tucty školení profesionálnych vizážistov a stylistov z celej európy, napríklad pre Makeup atelier Paris, trojnásobného majstra Európy Dominiquea Robertsa, úžasnej macedónskej vizážistky Nataly Frekautsan, množstvo fotení pre Leren, vytváranie titulných fotiek pre najväčsie Beauty a  svadobné výstavy na Slovensku a končilo to aj v časopisoch a publikáciach ako Grand, Hair and Beaute ...
           Vportrétovaní by sa dalo posúvať ďalej ale situácia na Slovenku nieje moc tomuto štýlu naklonená, ak ho chcete robiť na vysokej úrovni, nejde naplniť šálku ktorá je už plná...
Back to Top