Ospravedlňte chaos na stránke, aktuálne sa prerába do novej, lepšej verzie
Áno, vidíte správne, vediem fotoklub, viac informácií nájdete na klubových stránkach 
          Vlastne som v základe portrétový fotograf ... a to s veľmi priamočiarym štýlom. 
          Portrétovanie je u mňa zachytávanie sily daného človeka... to je to, čo na Vás vplýva z mojich fotiek. Ak moje fotky útočia na vaše city, gratulujem, ste osobnosti, ktoré majú dostatok empatie a ktovie čo ešte k tomu... Takže ..., základ je sila, niekto tomu hovorí duša, aura, osobnosť, voľnosť...  To ma na portrétoch baví, dívať sa krz a vedieť vás korigovať, meniť vyžarovanie, zachytávať moment keď..., Vy čo chápete, ďakujem, pre ostatných: 
           Čo sa týka portrétu a hlavne Beauty, fotil som tucty školení profesionálnych vizážistov a stylistov z celej európy, napríklad pre Makeup atelier Paris, trojnásobného majstra Európy Dominiquea Robertsa, úžasnej macedónskej vizážistky Nataly Frekautsan, množstvo fotení pre Leren, vytváranie titulných fotiek pre najväčsie Beauty a  svadobné výstavy na Slovensku a končilo to aj v časopisoch a publikáciach ako Grand, Hair and Beaute ...
           Vportrétovaní by sa dalo posúvať ďalej ale situácia na Slovenku nieje moc tomuto štýlu naklonená, ak ho chcete robiť na vysokej úrovni, nejde naplniť šálku ktorá je už plná...

           Kopec práce je medzi 4-mi stenami. Toto je pokračovanie po portréte, pretože sa vlastne len presúvame do štúdia. Beauty by vlastne malo byť tu, ale už mi nesedí to, že v portréte riešim veľmi psychológiu  a v studiu sa už veľmi hrám s rôznymi pokusmi  a testovaním všetkého od svetla, techník, po úplné blbiny ktoré neviem ani pomenovať, ale je pri tom sranda. 
           A čo mám radšej? Sám neviem, niekedy v lete za krásneho počasia mám chuť sa zavrieť do štúdia a tvoriť, taktiež v zime mám chuť vybehnúť von do toho hnusného počasia a svetla, kde nenafotím nič krásne. 
           Bez štúdia by ale nevzniklo veľmi veľa mojich nosných projektov, ktoré definujú časti mojej tvorby a môjho myslenia. Studio má svoju vyjadrovaciu silu a je nepostradatelné v mojej tvorbe! 

             Beauty a portrét sú celkom jasne definované, viete čo treba nafotiť, viete čo treba odovzdať. Pri prvých troch foteniach je to ešte výzva, po 13stich je to už viac-menej rutina, po 33. fotení je to nuda. Čo tak vymyslieť projekt ktorý je prekvapko pre modelku, ale aj pre mňa? Čo tak, keby sa zo všetkého stanú premenné??? Nič nieje jasné, nič nieje definované... 
             Dohodnúť sa tak, že pojdeme na prechádzku a niečo nafotíme, co? Neviem, netuším, zistím to keď ťa stretnem, ako na mňa budeš pôsobiť, aké bude počasie, čo bude okolo ... prichádzam na fotenie s tym, že neviem nič. Divoká predstava, že... a výsledok? Najlepší projekt aký som založil! 
             V tomto rozpoložení vznikajú úžasné nápady, prostredie, počasie, dokresľujú to, o čom sa bavím s modelkou. Je to vlastne psychologické rande, polka je o rozprávaní, polka o fotení a všetko riadia pocity, rýhlosť, intenzitu fotenia, štýl, všetko sa prispôsobuje a vyvýja za chodu, je v tom kopec premenných ... a tie ja mám rád. 
             Tento koncept je proste geniálny, vždy sa z neho sypú neskutočné fotky, zážitky a skúsenosti, ktoré nikde inde nenazbieram

           Tá moja tvorba nieje až tak malá..., rozdeliť ju na fotenia vonku, vnútri, exteriér vs. interiér ... ale je tu jedna časť, ktorá sa vymyká všetkému ostatnému. Používajú sa pri nej "elementy," sú to oheň, voda, svetlo a tvary (farby) a ešte jeden, nepoužitý - myseľ. 
           Myslím si, že keď si pozrite fotky, pochopíte ako veľmi lipnem na týchto elementoch, je to iný spôsob vyjadrenia sa, aj keď ešte nemôžete pochopiť prečo tieto veci tvorím. Každý umelec je vo svojej podstate blázon, je iný inak pozerá sa svet okolo seba a podľa toho sa aj vyjadruje. 
                Viete čo bolo prvé?  Z čoho sa to celé odvíja? Málokto z Vás vie, že som napríklad študoval učiteľstvo, systém, ktorý je na školách je ale fakt veľmi zlý a zastaralý. Niečo z toho ale zostalo, tá chuť sa učiť a učiť iných. 
                Takže hnací motor tu je, teraz sa vyjadriť a sám sa vzdelávať. Tu začína príbeh Nitrianskych fotografov, objavenie toho ako ľudia ochotne a zadarmo neurobia nič. Všetko zobrať na vlastné plecia a začať pracovať s ľuďmi, začať organizovať akcie, ... a zorganizovať toho veľa, veľmi veľa, potom klub, každý týždeň po dobu 5 mesiacov plnohodnotná akcia s modelkami, vizážistkami, konceptami, presným smerovaním. Aktívny som bol veru až nad mieru a aj to ma formovalo, dnes už "viem" ... a skôr som z toho unavený. Za to, že niečo robíte pre druhých a zväčša zadarmo, budete ten najhorší, aj tak to na Slovensku funguje. 
             Celý život tvorím, je pre mňa nemyslitelné zostať pri fotke! Všetky veci ktoré som predtým robil sa hýbali, takže je logické, že prichádzam znova do videa. 
             Cieľ je ale len jeden, prerozprávať príbeh, alebo teda viac príbehov. Po veľa videách, ktoré sú skôr ako backstage a klipy, by malo začať niečo nové. Všetky dievčatá by vám povedali že ich k tomu tlačím... a tlačím k tomu hlavne moju myseľ. 
              Čo najkrajšie bolo vytvorené? Pre mňa to je a asi aj stále bude ženské telo, tak prečo nezachytávať jeho krásu? 

Nič by nevzniklo bez premýšľania a plánovania... a tie plány museli byť dokonalé. 
píšem, premýšam... 
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Akcie odštartovali na na plný plyn!!!
Tak a začalo to! Každo-týždenné stretávky, nude art akcie, fotenia a plánujem toho oveľa viac. 
__________________________________________________________________________
Môj youtube sa napĺňa

Ten závezok, robiť z fotení videá funguje, ja mojom youtube sa začali objavovať backstage videá, aj niečo náučné, aj blogové štýly, určite sa pozrite, nájdete množstvo skvelých informácií a iných pohľadov na bežné veci, taktiež aj netradičné fotenia atď.
__________________________________________________________________________
Mám ateliér! 
... a je najväčší  a najviac vybavený zo všetkých ktoré som mal. O tom ale všetci už isto vedia, od apríla sa v ňom konajú viaceré stretnutia, fotenia, je to miesto na kreatívnu prácu, veľmi rád vás v ňom uvidím.
Spôsob ako môžete v ňom fungovať, je hlavne na spoločných stretnutiach, akciách ktoré robím, ateliér neprenajímam, ale ak máte svoj projekt, môžete ho riešiť so mnou, viac info u mňa na patreone, tier UNION.
__________________________________________________________________________
Charitatívny kalendár pre psie útulky
Tak a vidíte že nefotím len ženy, ale tentokrát sa toto fotenie spojilo s jednou peknou vecou, zbieranie peniažkov pre útulky s havkáčmi. Viac informácií a aj spôsob ako si kalendár objednať nájdete v tomto linku.
__________________________________________________________________________
Začalo sa s videom
To čo viaceré modelky postrehli, že sa pri každom fotení snažím točiť aj video, je už vonku, teda prvé z mnohých... V tomto roku budem pokračovať, všetko je nastavené tak, aby sa to dalo riešiť technicky aj vecne. Držte palce a poďte do mojich videí, Mio Fallen
__________________________________________________________________________
Vidíme sa na Valmez open photo festivale - žial nie, je pre corona vírus preložený na ďalší rok
3 dni plné fotenia, workshopov, prednášok vo Valašskom medziričí, kde nájdete aj mňa. Prezentovať budem moju techniku Kruh, alebo teda Saints - tak sa to už bude volať tento rok.
Vyzerá to tak, že len pri tomto projekte to nezostane, ale ešte nechcem predbiehať. V uvedenom linku nájdete všetky informácie, 5-7.6.2020 sa na Vás teším
https://fotoklubkonfrontace.cz/fotofestival-2020/
__________________________________________________________________________
Som na patreone!
Rok 2018 bol v znamení toľkých akcií, stretiek, workshopov ... a v 2019-tom som sa pripravoval na tento rok. Aj keď sa tej fotografii až tak nevenujem, stále je čo riešiť. Prichádzajú veľké zmeny, ale na to, aby som ich mohol riešiť, je potrebné si urobiť bočný príjem na fungovanie, nie na to aby som hľadal zákazky na ktoré sa nedostanete.
Patreon je sociálna sieť, kde je spoplatnený vstup a už od ceny jednej kávy si môžete pozrieť necenzurované fotky a videá, ďalej za 5 Eur sa dostať na moje fotenia a vytvárať backstage a byť pri tom. Veľa vecí sa rozbehne až s pekným počasím, na stránku Nitrianskych fotografov budem dávať postupne info, to info nájdete už aj na patreone, ak ma chcete podporiť, toto je najlepšia cesta, pozývam Vás na môj
__________________________________________________________________________
Kalendár je v celej Európe

V spoluprácu s firmou ICS, vzniklo niečo, čo je v tomto segmente skôr rarita - nude-artový kalendár. Sabi a Eliška sa podujali ako modelky, + bude súťaž ! Info už čoskoro :)
__________________________________________________________________________
Prichádza Nitra a jej možnosti!
Aj fotkou vpravo sa dá ukázať, čo ma v Nitre čakalo. Toto je prvé fotenie čo som tu mal.
Opäť sa chcem posunúť niekam..., ... niekam ďalej, aj keď viem, že cesty sa už veľmi zužujú a je to vlastne dobre, príde viac slov, viac príbehov, viac videí. Prichádza Nitra a jej možnosti, ale vlastne je to len prechodná stanica. Ako môže mesto stratiť svoj lesk? Nitra má žiaľ tú nevýhodu, že je na Slovensku, jej ľudia a mentalita jej nedovolia rásť...

Slovensko tlmí všetko čo nieje stredný hlúpy štýl... všetky kreatívne nápady a realizácie sú tu vnímané so strachom, už roky to takto cítim, vidím, je mi to dávané pred tvár, je to tu márna snaha.

Prichádza Nitra a jej možnosti ... ale nieje pripravená na to, čo musí prísť...... Je to smutné čo tu píšem, ale pozreli ste sa na svet mojimi očami? Nie, nepozreli! Ako to viem? Nikto nič nerobí, nikto nič nerieši, každý si hrabe na svojom piesočku a bojí sa vystúpiť na nekonečnú púšť.

__________________________________________________________________________
Praha dovidenia
Tak a skončilo jedno veľké vzdelávanie, zopár fotení, zopár videí, teraz ešte kopec času na úpravu toho materiálu. Ďakujem a dúfam, že s viacerými som sa nevidel naposledy :)
__________________________________________________________________________
Mám prvé miesto!
Spomedzi 600 fotiek a neviem koľko fotografov, som odprezentoval Nitriansky región svojím pohľadom a súťaž vyhral. Ďakujem ochotným modelkám za podporu pri fotení, ostatné som doklepol sám :D

__________________________________________________________________________
PRAHA, PRAHA, PRAHA!
1.10.2019
Tak som tu. Znova začína kolotoč zháňania modeliek, konceptov a všetkého toho okolo...
Ak máš záujem spolupracovať, napíš mi :)
___________________________________________________________________________
Chystajú sa zaujímavé videá:
18.9.2019
_____________________________________________________________
Aktuálne neplánujem ďalšie akcie, ak máte záujem o fotenie, alebo personálny ws, kontaktujte ma
_____________________________________________________________
Uplynulé akcie
_____________________________________________________________
2.8.2019
Workshop už prebehol, síce sme ho kvôli búrkam a chladnému počasiu presunuli o týždeň, aj tak nás ďalšia búrka vyhnala z Drážovského kostolíka, ale stihli sme nafotiť jednu sériu.
Ďalej sa pokračovalo vo fotení pod mostom, modelky boli nakoniec 2 namiesto jednej sľubovanej. Znova sa teda začínalo so zábleskami a kreslení, potom som s jednou modelkou prešiel na druhú stranu cez rieku, opäť teda bola šanca fotiť niečo iné.
Nakoniec sa našla ešte jedna mláka a keď sme to chceli ukončiť, zobral som všetkých ešte pod val k veľkej tráve, alebo skôr burine, ale opäť vzniklo niečo nové a iné.
Celkovo hodnotím ws veľmi pozitívne, viacerí si poskúšali nielen fotiť ale aj kresliť, naučili sa toho viac čo musia dostať do krvi a riadne to zrýchliť. Taktiež pochopili, že je to o spolupráci, o precíznej spolupráci. Každý element musí perfektne spolupracovať, každá chybička sa ukáže. Som zvedavý ako budú pokračovať, táto technika je veľmi zaujímavá a krásna a viacerí z nich asi už idú vytvárať vlastné "trubice a iný materiál"
Co sa týka fotiek čo vznikli, viaceré by som si dal s radosťou do portfólia! Vznikli perfektné možnosti, inakosť a rôznorodosť. No a ja som ani raz nevytiahol foťák. Možno je to údel toho kto vedie ws, ja ho vediem ale tak, že vždy idem posúvať hranice, vždy chcem niečo viac ako som už vytvoril, tu sa to podarilo, neva... mne ešte hlavou idú nejaké veci ktoré sa ešte neskúsil :)
Záverom... som spokojný, aj keď som cestou z Drážovského kostolíka v aute nadával a dával stierače z najrýchlejšej rýchlosti na rýchlu a naopak. Ľudia si odniesli toho oveľa viac ako dokázali vstrebať, pochopili že je to komplexná záležitosť a pochopili, že musia spolupracovať a za to som veľmi rad, lebo to je to, čo tu na SK moc nieje.
Uvidím čo bude ďalej, ak chcete, mate šancu si u mňa zaplatiť personalny ws a inak zatiaľ neviem.

           V poradí už tretí event na túto techniku sa blíži. Myslím si, že predstavovať ho nejak zvlášť nemusím, ale keby treba... Tentokrát by som zvolil iné miesto, na ktorom sa stretneme ešte pri zlatej hodinke, vysvetlíme si všetky technické záležitosti, budete mať čas sa pokecať a pozrieť sa na moje tuby a iné modifikátory, ktoré som si vyrobil.
Podľa počtu fotografov bude jedna alebo 2 modelky, opäť si budete aj vy môcť skúsiť kresliť tubami, zapájať do záberu záblesk, oblohu atď.


            Čo budeš potrebovať?
- fotoaparát a základný objektív, odporúčam ohniská od 24 po 70mm
- Statív, ten je naozaj dôležitý
- káblová spúšť alebo programovateľná káblová spúšť, infra spúšť nie - tá nemá využitie
- kto si chce skúsiť tiež maľovať svetlom, tmavé oblečenie a mať dobrú náladu
- môžeš, ale aj nemusíš si priniesť vlastné odpaľovače, statív na blesk a malý difúzor (ideál 9" reflektor s difúznou látkou)
- veľa týchto vecí si budete mať šancu požičať medzi sebou...

            Čo sa na ws naučíš:
- Ako fotiť v slabom alebo žiadnom svetle (expozície na dlhý čas)
- Zaostrovať, preostrovať pri nočných scénach dvoma spôsobmi
- Prispôsobovať expozičný trojuholník vlastným potrebám
- Miešanie svetelných zdrojov z pozadia/prostredia ku svetelnému zdroju, ktorým budeme kresliť tvary za postavu modelky
- K týmto dvom druhom svetiel sa bude miešať ešte záblesk (vysvetlenie prvej, druhej lamely a stanovenie správnej expozície)
- Ako používať histogram alebo zobrazovanie prepalov pri takejto zložitej expozícii
- máte sa možnosť pýtať, budem sa snažiť vysvetliť a vyriešiť akékoľvek problémy - canon, nikon, odpalovace, blesky, synchronizácia blesku, používanie spúšte.... Ja fotiť nebudem


V prípade zlého počasia vieme fotiť v zastrešených miestach.

modelka na ws, skúsenosti už má
_____________________________________________________________
          Blíži sa ďalšie z tých zaujímavých fotení, znova sa pustíme do hrania sa s farbami. V klube sme s nimi robili celý mesiac, navrhoval som koncepty a štýly čo sa skúsi, tentokrát sa taktiež oprieme o už hotové veci a skúsi sa aj čosi navyše.
           Fungovanie bude podobné ako v klube, s modelkami máme už rozriešené nejaké idei, koncepty, nejaké tie hranice v ktorých sa budeme pohybovať, v rýchlosti sa všetko predstaví fotografom, ako asi bude vyzerať scéna, aké je najlepšie nastavenie, ostatok je skôr o komunikácií a vlastnom pohľade. Nemusíte mať všetci všetko rovnaké. V spoločnej pošte si fotografi s modelkami môžu dohodnúť aký koncept sa bude robiť na ktorej, poprípade ho nejak doladiť.         Spraví sa teda zaujímavé fotenie, základné info:
- Počet účastníkov - 2 modelky, 3ja fotografi, dátum je 28.7.2019
- Pokračuje sa vo fungovaní z klubu, to znamená, že fotím aj ja, ak by ste chceli aby som nefotil, cena sa zvyšuje
- Fotenie trvá od 15:00 do 20:00 a fotí sa v štúdiu
- Fotíme nahé modelky, takže budú aj zmluvy, schvaľovanie fotiek atď.
- Modelky dostali info o konceptoch ktoré sa budú riešiť, konceptov je viac ako môžeme stihnúť, vyberieme si ktoré sa budú riešiť
- cena je stanovená na 50€
modelky na fotenie, prvá fotku som nefotil ja
Back to Top