Súťažiť sa bude o nude-artový kalendár s modelkami Sabi a Eliškou, ktorý sa fotil ešte na jar v roku 2020 v priestoroch firmy, ktorá sa zaoberá výrobou širokej  škály vysoko flexibilných káblov.

             Kalendár je vytlačený na veľmi kvalitný papier, ktorý dopĺňa len jedna farba, tou je medenná, ktorá je ako orámovanie fotiek a medená je tiež väzba strán a uško na zachytenie. Formát je oveľa väčší ako A3.

              Zapojiť sa môžu všetci, súťaž je ale určená skôr fotografom, keďže budú riešiť logickú hádanku z prostredia štúdia a svietenia.
Malý výber fotiek v kalendári.
Tak a poďme na súťaž, ale najprv troška histórie:
                     Pamätáte si z klubu ... a vlastne ešte mesiac pred klubom??? Začal som skúmať ČAS! jedna vec, ktorá je na fotografii veľmi bagatelizovaná, nerozpráva sa o nej, nerieši sa. A presne ten čas, bol odpoveď na moje otázky, moje túžby... Čas je kľúč, robí veci, s ktorými som nepočítal. Čas je fyzika! Na mojej A7III mám konečne skvelé farby, ale expozícia musí žiaľ trvať viac ako sekundu.
                     Ale tá otázka, čo sa mení s časom. Rok  2017, uvažujem, analyzujem každú fotku, farby, zmeny... začínam si uvedomovať prvé základy fyziky, toho, čo sa deje na scéne. To sú tie 2 fotky v tej koláži, prvá a 4tá... tá ťažká stupidita pohybovať objektívom... a ... nastalo ticho... premýšľal som, čo viem a čo neviem, čomu rozumiem a čomu nerozumiem.
                      A pokračovanie dopíšem onedlho....
K samotnému foteniu súťažných snímkov:
              Ideme porovnávať dve fotenia...

          Toto je svetelný setup, samozrejme bolo použité čierne pozadie. Hodnoty expozičného trojuholníka a uhlu hlavného svetla nie sú dôležité - nie sú odpoveďou na súťažnú otázku.

                      Zmenili sa teda 3 veci
          1. uhol hlavného svetla. kvôli tomu je modelka a postava lepšie viditeľná, svetlo na ňu dopadá viac zpredu, nie zvrchu
          2. Clona f6,3  a f13 ktorý riadok je ktorý? To je len pre vašu pozornosť, toto nieje súťažná otázka, ale môžete vidieť čo tá clona robí.
          3. Pozadie... Čo sa tam udialo??? Nechcem teraz písať tie atribúty zmien, som zvedavý ako to budete vidieť, ako na to budete reagovať.
Súťažný obrázok:
Dáme si ho po mojom malom výlete, bude tu a aj ako titulný obrázok stránky Nitrianski fotografi 
Typujte pod týmto linkom:
Ak vám chýbajú informácie, pozrite tieto live streamy  na fb, je to priamo z fotenia:
Back to Top